larcacroftovalegend.blog.czSlovní fotbal •ZDE•
Soutěž přes ICQ proti mě ►Tady◄
MEGA DÁRKY PRO SB - dotazník ►TADY◄
Tapeta/wallpaper na přání ►TADY◄

Prosinec 2009


Konečně pokračuju dál :-)

28. prosince 2009 v 14:29 | Croftka |  Novinky
Tak sem konečně začala zase dál putovat ve hře The Last Remnant. Zničeho nic jsem prostě šla do Elysionu a sháněla jsem nějaký nový meče, abych zabyla jednoho obřího ptáka a co se nestane. Oběví se mi tam najednou mezifilm XD No takže jsem se teď dostala zatraceně daleko (PO CELOU DOBU BEZ NÁVODU!!!). A už sem se zase zasekla u 7 bosse. Nějaký dvě kamenný potvory XD a jsem tam já (Rush Sykes) a Emma Honeywell. Máme dohromady jen asi 865 HP (health points - životní body) což je asi moc málo a tak se zase budu vracet zpět a bojovat proti dalším potvorám, než naženu alespoň takových 1025 HP. No to zase bude trvat XD

Jo a nebojte se. To slibované videjko tu dám hned jak přestane zase blbnout YouTube.com XD

Tady je taková krátká ukázka:

The Last Remnant - my 1st recorded gameplay

27. prosince 2009 v 18:39 | Croftka |  The Last Remnant

Tak tady je moje před chvílí nahraná ukázka ze hry The Last Remant. Zanedlouho vám tu dám i jak to vypadá při boji. Tak se těšte :-)

Preview - Final Fantasy XIII

27. prosince 2009 v 16:39 | Croftka |  Final Fantasy
final fantasyUvnitř Square Enix nastal chaos. Hlavní producenti hry došli toho času k názoru, že setkává-li se hra u hráčů západních národností s takovým ohlasem, je bezpodmínečně nutné, vyeliminovat z ní co nejvíce spojitostí s japonskou kulturou, uměním a tradicí. "Stejně se mi zdá, že se naše malá burza mozků se svým rozhodnutím pustila příliš daleko" - všimnul si Hashimoto a dodává "Možná právě japonské kořeny série byly tím, co mělo v nejvyšší míře podíl na jejím celosvětovém úspěchu. Dá se přece očekávat, jestliže je hra vyvíjena v Japonsku, že v ní hráči také najdou kus našeho národa." A právě tento impuls nasměroval produkci třináctého pokračování Final Fantasy. Od tohoto pokračování se také očekává, že se mu podaří obnovit zašlou slávu japonských RPG her, která vadne a ztrácí fanoušky od chvíle, kdy byly uvedeny na trhu nejnovější generace herních konzolí. Podaří se Final Fantasy chytit druhou mízu a pozvednout popularitu her tohoto typu?
final fantasy
Šance jsou vysoké. FF patří k hrám, které jsou schopné prodat se na nabízené platformě a zároveň hluboce se dotknou samotných hráčů. Kdo by si nepamatoval na slavnou scénu odchodu Aeris, smrtelně raněné tajemným Sephirotem, vždyť tento okamžik je dáván za vzor všem videohrám, které se snaží zapůsobit na emoce hráče. Návrat k takovým zakončením může Final Fantasy XIII jen pomoci.

Poslední dobou se mezi řadami fanoušků Final Fantasy šíří podivné zprávy o plánované konverzi třináctky na konzole Xbox 360. K tomuto počinu skutečně dojde, oficiální zprávy k tématu byly veřejnosti odtajněny na E3 v roce 2008. Tvůrci se snaží uklidnit rozbouřené vody majitelů PlayStation 3 (konzole Sony se staly platformou pro pokračování série FF a to právě od sedmého dílu) tvrzením, že tento fakt v žádném případě nezpůsobí opoždění vydání či čeho se asi hráči bojí nejvíce, konec FF pro PlayStaion. Jedná se pouze o jakýsi bonus, krok vstříc právě majitelům konzole Microsoftu. Nová filozofie firmy si klade za cíl, aby ani tito hráči nebyli o nic ochuzeni. A skutečně se zdá, že se nejedná pouze o mlácení prázdné slámy, vždyť poslední dobou byly tituly pro konzoli Xbox rozšířeny o hry jako: Infinite Undiscovery, The Last Remnant nebo také na rok 2009 slibovaný Star Ocean: The Last Hope.
final fantasy
Verze na Xbox bude jakýmsi portem z PlayStation, což znamená, že vůrci nejprve dokončí práce na první verzi a až poté se budou věnovat přenesení hry na konzoli Microsoftu. Určitě to nebude nic lehkého, ale říká se, že "přenášet" hry tímto směrem, z PlayStaion na Xbox, je mnohem jednodušší, než obráceně. Hry se každopádně dotknou mnohých změn, vyplývající z faktu, že FF pro PlayStation 3 bude vydán na Blu-ray disku, který jak víme, má obrovskou kapacitu. Mimo jiné to může znamenat, že se dočkáme vysoce detailních textur či až několika hodin herních videí a hudebních doprovodů, což by v případě konverze na Xbox 360 znamenalo vydání na několika DVD (viz. Blue Dragon vydaný na třech DVD plackách). Japonci se premiéry hry dočkají ještě v tomto roce, američané a i my evropané si zřejmě budeme muset ještě rok počkat.


Final Fantasy XIII se má stát důležitou součástí širšího projektu, pod názvem Fabula Nova Crystalis: Final Fantasy XIII (nový příběh o krystalech).final fantasy I když od přípravách třínáctky uběhly již téměř dva roky, nebylo téma stále nijak důkladněji rozpracováno. Jisté prozatím je, že se dočkáme také titulu FF Versus XIII (PS3), ve které se ocitneme v kůži Noctise Lucise Caela, posledního žijícího člena doposud nejpojmenované královské rodiny. Hra má působit okázale až brutálně, skoro jako v Dirge of Cerberus, jenže mnohem více a mnohem lépe. Projekt Fabula Nova Crystalis doplňuje také Final Fantasy Agito XIII pro konzoli PSP. V první řadě by mělo jít o síťové RPG, ale hra offline jednoho hráče bude také možná. Bude navazovat stylem na Crysis Core: Final Fantasy VII a příběh se má soustředit na historii dvanácti studentů Akademie, tvořících oddíl Agito, který dostane za úkol osvobodit zem od útisku Milites. Všechny díly série budou sice díky svým postavám a dalším zvláštnostem jedinečné - svět, práva a dějová linka je však spojí dohromady v dokonalý celek. Jak je vidět, jsou ambice vývojářů rozkresleny velmi široce a mohly by se stát dobrou živnou půdou pro budoucnost.
final fantasy
Během několika posledních měsíců se nám podařilo vyšťourat několik detailů na téma příběhu FF XIII. Prozatím víme, že příběh se soustředí na představení života rasy fal'Cie, která mezi lidmi existuje již po mnoho let. Jejím úkolem bylo od pradávna dosažení vyššího cíle a jak jsme se dozvědeli z informací, získaných přímo od Square Enix, mělo jít o vytvoření ráje pro lidskou rasu. Úkol zadaný tajemným Krystalem byl splněn a tak vzniklo město Coocon, vznášející se vysoko nad povrchem světa Pulse. Všechno se mohlo uskutečnit, jen díky tajemné síle jejího vlastního Krystalu, který navíc povolal k životu stroje a speciální ochránce, kteří mají lidstvu zajistit bezpečnost. Nebylo to ovšem snadné a to hlavně kvůli nepřirozenému chování planety Pulse, která dokáže měnit psychický stav konkrétních jedinců. Proto povolal Svatý Řád Coocon armádu, jež má za úkol tyto osoby vyhledávat, vyhošťovat je za hranice města a udržovat tak status quo. Tohle řešení se ani trochu nezamlouvá představitelům rasy fal'Cie, kteří se rozhodli přizvat na pomoc Lightning, bývalou vojandu Cooconské armády, ta dostane za úkol vzdušné město zničit. Příběh to bude zajímavý a jak jsme u Final Fantasy zvyklí, pořádně zapletený.
final fantasy
Vtělíme se do samotné Lighning. Tato mladá žena není ničím jiným, než dokonale vytrénovaným zabijákem. Sami tvůrci hry tvrdí, že je mixem vlastností Clouda ze sedmého a Squalla z osmého dílu série. Určitě je vám jasné, že se jedná o vysoce výbušnou sloučeninu. Lignitng, což s největší pravděpodobností není její pravé jméno, bojuje se zvláštní kombinací sečné a palné zbraně, jakýmsi gunbladem, již dříve zmíněného Squalla. Její velkou výhodou je také antigravitační zařízení, díky němuž naše hrdinka využívá k pohybu i soubojům veškeré současti okolí. Jejím druhem ve zbrani bude blonďatý Snow Villiers, známý také pod předzívkou "Mr 33 cm", který stojí v čele hnutí odporu neustále válčícím s teokratickým řádem Coocon. Svým způsobem se někteří jeho členové na uvolněných trailerech chovají dosti podivně a jednoznačně nám připomínají představitele rasy fal'Cie. shivaTyto dohady zatím samozřejmě nebyly potvrzeny ba ani vyvráceny a na fórech hře zasvěceným se jedná o časté téma k diskuzi a možná je na tomto šprochu pravdy trochu - uvidíme. Snow by se měl planetou prohánět na svém motocyklu, který je jakousi mechanickou formou Shiva sisters (viz. obrázek) a jeho síla nějakým způsobem souvisí s tetováním na pravém rameni.
Ve hře se objeví také staří známí jako Ifrit, Siren a také zbytek z početné plejády monster, vyvolávaných hrdiny v průběhu soubojů.

Třetí hlavní protagonistkou je Oerba Dia Vanillem celkem optimisticky naložená obyvatelka světa Pulse. Ta se bude při soubojích ohánět starodávnou magií a modernizovaným lukem. Posledním odtajněmým hrdinou bude Sazh Kastroy - "afroameričan" s pořádným afrem, v jehož útrobách ukrývá mladého Chocoba. Sympatický voják je starým přítelem Lightning, působil spolu s ní v městské armádě Coocon. Tušíme, že jeho role v příběhu bude důležitá

final fantasyJedním z nejdůležitějších aspektů cyklu Final Fantasy je bezesporu kromě skvělého příběhu, charakterů postav a promyšleného světa, také dokonale propracovaný soubojový systém - velmi charakteristický a intuitivní. V třináctém pokračování bude možnost vyzkoušet si jeho modifikovanou verzi Active Dimension Battle (ADB), známou již z Final Fantasy XII. Stejně jako v předchozím dílu, tak i nyní uvidíme vždy všechny protivníky na obrazovce a jen na nás bude záležet, budeme-li chtít bojovat či nikoli. V průběhu boje přebere hlavní roli klasický Active Time Battle (ATB). Každá postava bude mít vlastní, nezávisle na ostatních, doplňující proužek pro útok. Útoky je možné plánovat neustále, ovšem uskutečňovat až po úplném nabití. Tvůrci se rozhodli souboje malinko občerstvit, a tak je možné ovládat jen jednu postavu (o zbytek se zřejmě stará konzole), která nyní může během jednoho kola provádět různé činnosti. Kromě klasické možnosti zaútočit či seslat kouzlo, přibyla možnost Launch, tedy schopnost vyhodit soupeře do vzduchu. Jak je vidět v traileru, šikovné spojování útoků dovoluje provádět efektní komba a tím také zvyšovat hodnotu zranění. Každý příkaz spotřebuje určitý počet bodů akce, takže bude třeba hodně přemýšlet a hodně šetřit. Takže to vypadá, že sice zůstaneme věrni tradici, ovšem s malinkými úpravami.
final fantasy
Nový díl Final Fantasy poběží na enginu studia Square Enix a ponese název Crystal Tools. Díky němu se tvůrcům podařilo naprogramovat neobvykle dynamické a různorodé prostředí. Svět hry bude tvořen sloučením techniky, různých druhů mechanizmů a fantastických krajin. Hráč navštíví ledové pláně, džungle, futuristický Coocon a bůh ví co ještě. V trailerech jsme měli možnost vidět svět FF v úžasných detailech a zářivých barvách. Skvělé souboje, in-gamová videa, která rozhodně patří k extra třídě ve své kategorii. Předchozí díly se vždy mohly pochlubit parádní grafikou, ale teprve třináctka nám zdá se předvede, jaký neuvěřitelný svět je možné naprogramovat.


Zdroj: GameStar


Od Daňka a dr. Willarda

24. prosince 2009 v 17:09 | Croftka |  Diplomky pro nás :-*)
Děkujů :-)

Tarja Turunen - Happy Christmas (War Is Over)

24. prosince 2009 v 12:50 | Croftka
Interpret: Tarja Turunen
Skladba: Happy Christmas
Album: Henkays Ikuisuudesta
Trvání: (cca) 4:35

Originální text:
So this is Christmas
And what have you done
Another year over
And a new one just begun
And so this is Christmas
I hope you have fun
The near and the dear one
The old and the young

A very merry Christmas
And a happy New Year
Let's hope it's a good one
Without any fear
And so this is Christmas
For weak and for strong
For rich and the poor ones
The world is so wrong

And so happy Christmas
For black and for white
For yellow and red ones
Let's stop all the fight
A very merry Christmas
And a happy New Year
Let's hope it's a good one
Without any fear

And so this is Christmas
And what have we done
Another year over
And a new one just begun
And so Happy Christmas
I hope you have fun
The near and the dear one
The old and the young

A very merry Christmas
And a happy New Year
Let's hope it's a good one
Without any fear

War is over
If you want it
War is over
Now

War is over
If you want it
War is over
Now

Český text:
Jsou tady Vánoce
Co jsi udělal
minulý rok
Nový zrovna začíná
Jsou tady Vánoce
Doufám že se bavíte
Nejbližší a nejmilejší
Staří i mladí

Veselé Vánoce
A štastný nový rok
Doufejme že bude dobrý
Beze strachu
Jsou tu Vánoce
Pro slabé i pro silné
Pro bohaté i chudé
Svět je tak špatný

Tak veselé Vánoce
Pro černé i bílé
Pro žluté i rudé
Zastavme všechny boje
Krásné Vánoce
A´šťastný nový rok
Doufejme že bude šťastný
Beze strachu

Jsou tady Vánoce
Co jsi udělal
minulý rok
Nový zrovna začíná
Jsou tady Vánoce
Doufám že se bavíte
Nejbližší a nejmilejší
Staří i mladí

Veselé Vánoce
a šťastný nový rok
Doufejme že bude dobrý
Beze strachu

Válka skončila
Pokud chcete
Válka skončila
Teď

Videoklip:

Dáreček od Lucík :-)

24. prosince 2009 v 12:15 | Croftka |  Diplomky pro nás :-*)
Moc děkujů :-)

Omluva

23. prosince 2009 v 22:58 | Croftka |  Novinky
Omluvám se, ale vyhodnotím to SONS až zítra. Dnes em furt hrála The Sims 3 a založila si o něm nový blog ZDE, takže my design zabral dost času a to nemluvím o tom menu. No nic. Tak zítra už bych mola to ukončit :-)Přáníčko od Lucík

23. prosince 2009 v 12:33 | Croftka |  Diplomky pro nás :-*)
moc děkujů :-) je to hezůnké :)

!!!7. KOLO SONS!!!

22. prosince 2009 v 19:10 | Croftka |  Soutěže
A už je to tu. Další kolo máme za sebou a tentokrát nás opouští.... bohužel... Natla. Důkaz je screen ankety níže v okamžiku ukončení hlasování:
Jak je tedy na 100% Natla měla celkem 6 hlasů. Bohužel. Takže má 3. místo a za něj dostává avatarek, klikací ikonku,banner,jmenovku, diplomek NA PŘÁNÍ - teprve dostane. Musí mi dát vědět, co na něj chce:
A DIPLOMEK JE NA PŘÁNÍ, TAKŽE MI NAPIŠ CO NA NĚJ CHCEŠ!!!! :-)

No a máme zde POSLEDNÍ kolo, ketré končí už zítra a to proto, aby jsem stihla pro 1. i 2. výherce vytvořit videjko a všechno na přání. Takže uvidíme. Vyhraje to Nikki nebo Naddi?

1.Nikki
Song: Shall Never Surrender


2. Naddi
Song: HANAKAGARI


7. kolo končí kdo ví kdy vyhlášením výsledků

HODNOTÍ SE HUDBA!!! NE VIDEOKLIP!!!

Školní Vánoce :)

22. prosince 2009 v 18:49 | Croftka |  Něco o nás:-)
Tak dneska jsme šli naposledy do školy (ne úplně naposledy v životě, ale před prázdninama) a bylo to teda docela fajn :-) Byly jsme rozdělení na nějaký výpomocný skupinky po 3 - 4 žácích a já byla s naším učitelem informatiky. Byla jsem tam s Gáb a Míšou (♂). Vytvářeli jsme se skořápek, voskem a svíčíčkama takový ty malinký lodičky......
Byla to zezačátku aji docela zábava, než nám tam přišla skupina s několika blbečkama a všechno tam zničili, tak jsme museli všechen ten vosk ukízet O.o

No a pak pátou hodinu jsme si rozdávali dárky (naše tradice od 1. třídy). Tady jsou moje fotky přes Nokiu 6070 - těch dárků, co jsem dostala. U ketrých vím, od koho je mám, tak pod ně napíšu jméno. Jinak moc se mi líbí :-)
Lak na nehtíčky :-) Už ho tam mám :-) Ale nevím od koho jsem ho dostala XD

Plyšová opička od Gáb. Moc roztomilounká XD

Překrásný náušnice od S. (Án nebo Fantomky). Moc se mi líbí :-)

A největším dárkem je plyšové lvíčátko od L. (Án) Moc se mi líbí :-) *hladí ho*

Fotky jsou zmenšeny proto, aby byly více zaostřené. To víte. Nokia 6070 je nejstarší mobil s foťákem XD

Přáníčko od Dr. Willarda :-)

22. prosince 2009 v 17:59 | Croftka |  Diplomky pro nás :-*)
Moc pěkný :-) I když je narychlo :-)

!!!6. KOLO SONS!!!

21. prosince 2009 v 20:30 | Croftka |  Soutěže
Tak a je to zase další ukončené holo SONS. Tentokrát nás bohužel opouští Tomáš. Opět screen ankety v okažiku ukončení hlasování:
Jak je tedy na 100% vidět, tak Tomáš měl celkem 5 hlasů. Bohužel. Takže má 4. místo a za něj dostává avatarek, klikací ikonku,banner,jmenovku a diplomek:
No a tak už se blížíme k vyhlášení vítěze.
1.Nikki
Song: Shall Never Surrender

2. Natla
Song: Yugoslavia

3. Naddi
Song: HANAKAGARI

6. kolo končí 22.12.2009 vyhlášením 7. kola

HODNOTÍ SE HUDBA!!! NE VIDEOKLIP!!!

Dáreček od Ayame-Chan :-)

21. prosince 2009 v 19:55 | Croftka |  Diplomky pro nás :-*)
moc děkujů :-)

►Diplomky pro ty, co si správně typli, že SuperStar bude a je Martin Chodúr◄

20. prosince 2009 v 23:31 | Croftka |  Diplomky pro vás :-D
Tak a jak víte, tak se 1. Československou SuperStar stalo MARTIN CHODÚR!!!
A tady diplomky pro ty, kteří si správně typli vítěze :-)

►Soutěž: Kdo vyhraje SuperStar?◄

20. prosince 2009 v 20:49 | Croftka |  Soutěže
Tak co. Kdo si myslíte, že to vyhraje? A chcete za svůj tip vyhrát? Tak jo. Je tu taková menší soutěž:
Typni si, kdo vyhraje SuperStar?
Do komentářů pište prosím buď:
Miro Šmajda nebo Martin Chodúr
Pokud to vyhraje právě váš typ, tak s ním dostanete diplomek :-)

►Yu-Gi-Oh! film na Primě na Silvestra!!!◄

20. prosince 2009 v 20:19 | Croftka |  Novinky
Tak mám pro všechny příznivce anime Yu-Gi-Oh! velmi dobrou zprávu. Na Silvestra 31.12. bude na programu Prima Yu-Gi-Oh! film: Pyramida světla!
Kdy: 31.12.2009
V kolik: v 9:10
Výhoda: poprvé v televizi (u nás v ČR, takže je to premiéra)
Nevýhoda: bohužel tento film vidět v českém dabingu je jako kdyby Laru Croft dabovala umírající babička. Prostě to je to jediné co se vám určitě líbit nebude. Ale pokud máte na ovladači funkci přepnutí do originálního dabingu, tak by to mohlo být v angličtině (možná i v japonštině XD)
No nic. Doporučuju :-)
Screen jako důkaz: